DE VILLE TRESOR 40

332.920 денари

Хронометар, Датум, Анти Магнетик, Провиден заден капак

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 43513402103001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Карактерицтична по тенкото и елегантно куќиште, линијата Trésor за првпат беше лансирана од ОМЕГА во 1949 година и во неа се наоѓаше легендарниот калибар 30 мм. Повеќе од половина век подоцна, тој продолжува да импресионира со едно од најнапредните механички калибри на денешницата.
Овој модел има куќиште од нерѓосувачки челик 40 мм, што е претставено на плаво кожно ременче, куполно плавата позадина вклучува прозорец за датум во 6 часот, како и стрелки и индекси во бело злато од 18К.
Внатре, овој De Ville Trésor се напојува со OMEGA Co-Axial Master Chronometer калибар 8910 и е сертифициран со највисок стандард на прецизност, хронометриска изведба и магнетна отпорност во индустријата.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол