fbpx

CALVIN KLEIN

УБАВИ ВО ЕДНОСТАВНОСТА

После 22 години успешна соработка Swatch групацијата не го продолжи договорот со американскиот бренд Calvin Klein за производство на линијата на часовници и накит. Преломната точка за ваквиот чекор е разидувањето во однос на визијата каде треба да се движи CK во однос на креирањето на новите лини, но и финансиските резултати на брендот, со оглед на тоа дека целата индустирја на часовници е под притисок на растечкиот бизнис со паметни часовници, но и на евтините часовници произведени вo Кина.

Преостанитете залихи на CK накит вљубениците во овој бренд ќе имаат неповторлива можност да ги купат со невројатен попуст од 70%.

Select your currency
MKD Македонски денар