fbpx

TAG HEUER

ШВАЈЦАРСКИ ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ

Од мала часовничарска работилница на Јура планините , TAG Heuer се трансформира во легенда на часовничарството. Препознатлив преку светот на луксузни спортски часовници, пионерството во изработката на хронографи, TAG Heuer часовниците се олицетворение на престиж и перформанс брилијантно преплетувајќи ја технологијата со дизајнот. Кога TAG Heuer го лансираше моделот Monaco во 1969, брендот достигна две цели за прв пат. Првиот водоотпорен часовник со водоотпорно куќиште и автоматски хронограф во светот. Неговиот безвременски дизајн беше прв исто така во 1970, а Стив Меквин го носеше во легендарниот филм “Le Mans”. На неговиот зглоб, тој стана икона.

Select your currency
MKD Македонски денар