DE VILLE TRESOR 36

728.700 денари

Дијаманти

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 42858366011001 Категорија: Таг

ОМЕГА има долга традиција да создава прекрасни часовници за жени. Во оваа современа колекција, секој часовник е изработен со чист дизајн и навистина модерен раб. За овој модел, тенкото куќиште од 36 мм е изработено од нерѓосувачки челик и има 38 single-cut дијаманти, кои елегантно се закривуваат по секоја страна. Лакираната бела позадина е опкружена со пренесени римски броеви во црвена боја, додека круната вклучува единствен дијамант, овој пат опкружен со црвен керамички цвет направен од пет логоа ОМЕГА.
Презентиран на црвен кожен ремен, часовникот го управува OMEGA Caliber 4061, кој седи веднаш зад полираното огледално куќиште што е украсено со метализиран „Her Time“ дизајн .

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол