SPEEDMASTER 38

375.900 денари

Хронограф, Тахиметар, Хронометар, Датум, Мала секунда

На залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 32430385006001 Категорија: Таг

Колекцијата Speedmaster 38 mm е изработена со едноставност, големина и боја, но сепак ги задржува изгледот и наследството на најпознатиот хронограф на OMEGA.
Овој модел се одликува со куќиште од не’рѓосувачки челик и рамка што вклучува тахиметарска скала на црн алуминиумски прстен.
Сивата брусена позадина вклучува хоризонтални овални субдајали и вертикален овален прозорец за датум на 6 часот. Стрелките и индексите се обложени со родиум.
Часовникот има ремче од не’рѓосувачки челик, Seahorse медалјон на куќиштето, а го управува OMEGA Co-Axial 3330 калибар.

Familie

Speedmaster

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол