SPEEDMASTER 38

375.900 денари

Chronograph, Tachymeter, Small seconds, Special box & accessories, Transparent case back

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 32430385003002 Категорија: Таг
Брендови: Omega
Прашање за овој модел ?!

  Доколку сакате да го нарачате новиот овој на часовникот или имате прашања, Ве молиме пополнете ја формата

  Овој Speedmaster 38 mm се карактеризира со голем број карактеристични елементи, што го прави одлична прослава на критичната нега на очите обезбедена од Orbis International и неговата Летечка очна болница.
  Часовникот има куќиште од не’рѓосувачки челик и рамка со тахиметарска скала на син алуминиумски прстен.
  Сината брусена позадина вклучува хоризонтални, светло-сини овални субдајали и вертикален овален прозорец за датум на 6 часот. Индексите се обложени со родиум, додека стрелките се исто така обложени со родиум или сини. Сината централна стрелка на секундите вклучува специјален противтег на Орбис Мечето.
  Часовникот има ремче од не’рѓосувачки челик, Орбис Мечка е обележана на куќиштето и е управувана од OMEGA Co-Axial 3330 калибар.

  Familie

  Speedmaster

  Дијаметар

  Механизам

  Стакло

  Материјал на куќиште

  Материјал на ремче

  Водоотпорност

  Пол