SEAMASTER AQUA TERRA 30

475.600 денари

Дијаманти, Хронометар, Датум, Анти магнетен, Круна на навртување, Провиден заден капак

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 23123302006001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Овој класичен, но робустен часовник претставува почит кон богатото поморско наследство на ОМЕГА. Драматичниот и лесно препознатлив дизајн на бирање на колекцијата OMEGA Seamaster Aqua Terra 150M потсетува на дрвените палуби на луксузни едрилици.

Овој модел се одликува со сиво бирање украсено со моделот Teak Concept и прозорец за датум во положба од 3 часот. Сафирен кристал отпорен на гребење го штити уникатниот бирач.

Рамката од 18К црвено злато е поставена на куќиште од нерѓосувачки челик од 30 мм на кафеава кожна лента. Овој сертифициран хронометар се напојува од ОМЕГА коаксијален калибар 8520 што може да се види преку про transparentирното враќање на куќиштето.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол