SPEEDMASTER RACING 44,3

621.300 денари

Хронограф, Тахиметар, Хронометар, Датум, Мала секунда

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 32932445106001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Овој модел Speedmaster Racing Master Chronometer се карактеризира со куќиште од нерѓосувачки челик 44,25 mm на кафеав кожен ремен со црн керамички прстен на рамката што ја вклучува познатата тахиметарска скала во портокалова формулација и броеви во Liquidmetal.
На сивата брусена позадина, има карактеристична минутна патека во тркачки стил, што му го дава името на часовникот. Исто така, постојат два субдјали со наметнати прстени обложени со родиум, како и прозорец со датум на 6 часот што се претопува со бојата на позадината. Стрелките се или поцрнети или лакирани со портокалова боја, додека индексите во форма на стрелки се поцрнети со бела Super-LumiNova.
Часовникот го управува OMEGA Co-Axial Master Chronometer 9900, сертифициран од METAS на највисок стандард во индустријата.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол