DE VILLE PRESTIGE 27,4

214.800 денари

Хронограф, Тахиметар, Хронометар, Датум, Мала секунда, Провиден заден капак

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 42410276055001 Категорија: Таг

Колекцијата OMEGA De Ville Prestige привлече големи и лојални следбеници со својот класичен, елегантен дизајн. Овие часовници се карактеризираат со чист стил со луксузни завршетоци и издишуваат безвременски дизајн. Овој модел се одликува со кружно брусена опалинско-сребрена позадина со надворешна минутна патека, прстенеста патека во кружно брусена завршница и полирани кабошони.
Сафирскиот кристал отпорен на гребење ја штити впечатливата позадина која е украсена со прозорец за датум во 3 часот, додека на вертикално брусеното задно куќиште е врежан со медалјон на Бог Хронос.

Овој модел се одликува со бел бисерен бирач со обележувачи на часови со броеви во црвена златна боја и индекси на дијаманти.

Куќиштето од нерѓосувачки челик 27,4 мм е претставено на соодветна нараквица. Во срцето на овој часовник е кварцниот калибар 1376 година.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол