DE VILLE PRESTIGE 39,5

260.800 денари

Дијаманти

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 42410402002002 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Колекцијата OMEGA De Ville Prestige привлече големи и лојални следбеници со својот класичен, елегантен дизајн. Овие часовници се карактеризираат со чист стил со луксузни завршетоци и издишуваат безвременски дизајн.
Овој модел се одликува со бела бисерна позадина со обележувачи на часови со Римски броеви во црвено-златна боја и индекси со дијаманти.
Куќиштето од нерѓосувачки челик од 27,4 mm е претставено на соодветна нараквица. Во срцето на овој часовник е кварцниот калибар 1376

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол