DE VILLE PRESTIGE 27,4

575.300 денари

Хронометар, Датум

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 42418276055001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Додавајќи романтичен и женствен допир во колекцијата De Ville, ОМЕГА создаде неверојатен опсег на часовници од Prestige “Dewdrop”, комбинирајќи ги деликатните карактеристики со елегантната привлечност. Во овој кварцен модел од 27,40 мм, куќиштето од не’рѓосувачки челик е засилено со сјајна рамка со дијаманти со фиксирани капки роса од двете страни. На задната страна, врежан е медалјонот на Бог Хронос. Белата бисерна позадина е произведена со елегантен ефект, додека осум дијамантски индекси се комбинирани со родиумски Римски броеви. Овој материјал повторно се користи за стрелките во форма на лист.
Овој зачудувачки часовник се напојува со калибар OMEGA 4061 и се одликува со бело кожно ремче со полирано закопчување

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол