SEAMASTER PLANET OCEAN 43,5

452.600 денари

Хронометар, Датум, Анти-Магнетик, Liquidmetal™, Хелиумски испустен вентил, Круна на завртување, Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето, Еднонасочен ротирачки прстен

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 21532442101001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Со оглед на поморското наследство на ОМЕГА, брендот ја лансираше својата линија Planet Ocean во 2005 година. Денес, стилскиот OMEGA Seamaster Planet Ocean 600M Master Chronometer му оддава почит на наследството на часовник за нуркање на ОМЕГА. вој модел, со својот сафирен кристал отпорен на гребење, има црна керамичка позадина со арапски броеви и прозорец за датум во положба од 3 часот. Црниот керамички еднонасочен прстен со скала за нуркање од OMEGA Liquidmetal™ е поставена на куќиште од не’рѓосувачки челик од 43,5 мм.
Другите карактеристики вклучуваат заден капак со алвеол завртка и структурно гумено ремче.OMEGA Seamaster Planet Ocean 600M Master Chronometer е отпорен на вода до 600 метри / 2000 стапки / 60 бари и има хелиумски испустен вентил. OMEGA Master Chronometer 8800 механизмот е во срцето на овој часовник може да се види преку провидниот заден капак. За да се постигне статус на Master Chronometer, тој ги помина 8-те ригорозни тестови поставени од METAS (Швајцарскиот федерален институт за метрологија)

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол