DE VILLE TRESOR 39

375.900 денари 263.130 денари

Дијаманти, Хронометар, Датум, Круна на завртување, Провиден заден капак

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 42817396001001 Категории: , , Таг
Брендови: Omega

ОМЕГА има долга традиција да создава прекрасни часовници за жени. Во оваа современа колекција, секој часовник е изработен со чист дизајн и навистина модерен раб. За овој модел, тенкото куќиште од 36 мм е изработено од нерѓосувачки челик и има 38 single-cut дијаманти, кои елегантно се закривуваат по секоја страна. Лакираната црна позадина е опкружена со  римски броеви позлатени со родиум , додека круната вклучува единствен дијамант, овој пат опкружен со црвен керамички цвет направен од пет логоа ОМЕГА.
Презентиран на црно кожен ремен, часовникот го управува OMEGA Caliber 4061, кој седи веднаш зад полираното огледално куќиште што е украсено со метализиран „Her Time“ дизајн.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол