fbpx

OMEGA Seamaster 300 “SPECTRE” Limited Edition – Прототип 1

OMEGA Seamaster 300 часовникот носен од страна на Daniel Craig во последното продолжение на серијалот за најдобриот шпион во светот, James Bond 007, беше продаден на тематска James Bond аукција водена од престижната аукциска куќа Christie’s. Првиот прототип од лимитираната серија на часовникот достигна цена од неверојатни 120.000€! Во Македонија двајца верни пријатели на Божиновски уживаат во овој раритет, со лимитирана серија од 7.007 примероци, кој за 2 месеци достигна 20 пати повисока цена. OMEGA Seamaster 300 “SPECTRE” Limited Edition е модернизирана инкарнација на возбудлива винтиџ колекција, спој на традиција и класичен стил, совршени за иконски лик како што е James Bond. Нерѓосувачки полиран челик, црна керамика, NATO текстилно ремче и револуционерен механизам OMEGA Master Co-Axial calibre 8400, се карактерики што се доследни за престижен бренд како што е OMEGA и неповторливиот 007. Сите средства од продажбата на часовникот ќе бидат донирани во „Доктори без граници“ и останати добротворни организации.

Select your currency
MKD Македонски денар