SPEEDMASTER MOONPHASE 44,3

751.700 денари

Хронограф, Месечеви мени, Тахиметар, Хронометар, Датум, Анти магнетик, Мала секунда, Liquidmetal™, провиден заден капак

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 30433445203001 Категорија: Таг

Speedmaster е еден од најпознатите иконски часовници на ОМЕГА, бидејќи беше дел од сите шест лунарни мисии. Преземајќи го духот на истражувањето чекор подалеку, оваа нова Moonphase има две бесконечно мали, но фото-реални месечини. Овој модел од 44,25 mm има сина брусена позадина, со обложени со родиум индекси и стрелки. На 6 часот е точната индикација на Месечината, која има метален кристален диск микроструктуриран за да се добие слика на Месечината со висока резолуција. Куќиштето од не’рѓосувачки челик е надополнето со син керамички прстен со тахиметарска скала од Liquidmetal™ и претставен на сино кожно ремче со полирано и брусено закопчување со преклопување. Часовникот го напојуваOMEGA Co-Axial Master Chronometer 9904 механизмот, кој е официјално сертифициран од METAS

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол