DE VILLE PRESTIGE 32,7

283.800 денари

Дијаманти, Хронометар, Датум

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 42410332052002 Категорија: Таг

Колекцијата OMEGA De Ville Prestige привлече големи и лојални следбеници со својот класичен, елегантен дизајн. Овие часовници се карактеризираат со чист стил со безвременски луксузни завршетоци.
Овој модел се одликува со бела сребрена позадина со налик на свила и опалински завршеток. Стрелките се поцрнети, а маркерите за часови вклучуваат шест зацрнети држачи за дијаманти, како и поцрнети Римски броеви. Има прозорец за датум во 6 часот.
Куќиштето од 32,7 мм е од не’рѓосувачки челик и е претставено на полирана Prestige нараквица од не’рѓосувачки челик. Во срцето на овој часовник е Co-Axial калибар 2500

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол