DE VILLE PRESTIGE 39,5

245.500 денари

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 42413402001002 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Колекцијата OMEGA De Ville Prestige привлече големи и лојални следбеници со својот класичен, елегантен дизајн. Овие часовници се карактеризираат со чист стил со безвременски луксузни завршетоци. Овој модел се одликува со црн PVD рефлектирачки дајл. Стрелките се поцрнети, а маркерите за часови вклучуваат шест поцрнети кабошони, како и поцрнети Римски броеви. Има прозорец за датум во 3 часот.
Куќиштето од 39,5 мм е од не’рѓосувачки челик и е претставено на ремче од зелена ловџиска кожа. Во срцето на овој часовник е Co-Axial калибар 2500.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол