DE VILLE PRESTIGE 39,5

245.500 денари

Хронометар, Датум

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 42413402002006 Категорија: Таг

Колекцијата OMEGA De Ville Prestige привлече големи и лојални следбеници со својот класичен, елегантен дизајн. Овие часовници се карактеризираат со чист стил со безвременски луксузни завршетоци. Овој модел се одликува со бела сребрена позадина со дизајн на свила и завршница од опалин. Стрелките се поцрнети, а маркерите за часови вклучуваат шест поцрнети кабошони, како и поцрнети Римски броеви. Има прозорец за датум во 3 часот.
Куќиштето од 39,5 мм е од не’рѓосувачки челик и е претставено на ремче од зелена ловџиска кожа. Во срцето на овој часовник е Co-Axial калибар 2500.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол