SEAMASTER AQUA TERRA 41

406.600 денари

Хронометар, Датум, Анти Магнетик, Круна на завртување, Провиден заден капак

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 22012412106001 Категорија: Таг

Seamaster Aqua Terra е врвна почит кон богатото поморско наследство на ОМЕГА. Во овој модел од 41мм, симетричното куќиште е изработено од не’рѓосувачки челик, со брановиден дизајн на задната страна.
Сивата позадина се одликува со хоризонтален “teak” дизајн, инспирирана од дрвените палуби на луксузни едрилици. Исто така има прозорец за датум во 6 часот и посинети стрелки и индекси исполнети со бела Super-LumiNova.
Синиот ремен е изработен од структурирана гума и вклучува сива постава и дополнителна врска од не’рѓосувачки челик што ја интегрира во куќиштето. Овој сертифициран хронометар се напојува со OMEGA Master Chronometer 8900 механизмот, сертифициран на највисок стандард во индустријата од Швајцарскиот федерален институт за метрологија (METAS).

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол