SEAMASTER AQUA TERRA 38

421.900 денари

Хронометар, Датум, Анти Магнетен, Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 22010382003002 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Дамскиот Seamaster Aqua Terra е вистинската дефиниција за елеганцијата. Неговиот океански дух може да се забележи низ целиот дизајн, додека најубавите материјали и механизми се користени при создавањето.
Во овој модел, симетричното куќиште од 38 мм и интегрираното ремче се направени од не’рѓосувачки челик. Брануваната плавата позадина се одликува со прозорец за датум во 6 часот, додека златото 18K Sedna™ gold се користи за стрелките, како и индексите, кои се обликувани како трупови на едрилици.
Часовникот го придвижува OMEGA Master Chronometer 8800 механизмот, сертифициран на највисок стандард во индустријата од Швајцарскиот федерален институт за метрологија (METAS).

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол