SEAMASTER AQUA TERRA 38

421.900 денари

Хронометар,  Анти Магнетен, Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето, Дата

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 22010382002002 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Дамскиот Seamaster Aqua Terra е вистинската дефиниција за елеганцијата. Неговиот океански дух може да се забележи низ целиот дизајн, додека најубавите материјали и механизми се користени при создавањето.
Во овој модел, симетричното куќиште од 38 мм и интегрираното ремче се направени од не’рѓосувачки челик. Брануваната сребрена позадина од опалин се одликува со прозорец за датум во 6 часот, додека златото 18K Sedna™ gold се користи за стрелките, како и индексите, кои се обликувани како трупови на едрилици.
Часовникот го придвижува OMEGA Master Chronometer 8800 механизмот, сертифициран на највисок стандард во индустријата од Швајцарскиот федерален институт за метрологија (METAS).

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол