SEAMASTER RAILMASTER 38

506.300 денари

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 22010382001002 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Оддавање почит на 60-годишнината од еден од трите класични часовници објавени во 1957 година, овој Railmaster, ограничен на 3.557 парчиња, се базира на оригиналниот антимагнетски часовник дизајниран за оние кои работат близу до електричните полиња. Го задржува скромниот стил на моделот од 1957 година, но се придвижува со Master Chronometer 8806 механизмот кој може да се спротивстави на магнетните полиња до 15.000 гауси.
Заедничко со сите три часовници во Трилогијата, тој е обвиткан со брусен и полиран нерѓосувачки челик и се одликува со црна “тропска“ позадина, со vintage вдлабнати индекси исполнети со Super-LumiNova.
Ремчето од не’рѓосувачки челик е ажурирано за цврстина и се одликува со лого OMEGA во ретро стил на закопчувањето.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол