SEAMASTER RAILMASTER 40

268.450 денари

Хронометар, Датум, Анти Магнетен, Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 22010402006001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Оригиналниот OMEGA Railmaster од 1957 година беше едноставен, практичен, а сепак елегантен часовник дизајниран за вработените во железницата или за секој што работел близу до електричните полиња. Денес, тој дух на иновација е пренесен во ажуриран модел што ги подобрува можностите на Railmaster уште еднаш.
Симетричното куќиште од 40мм е изработено од не’рѓосувачки челик со брановиден дизајн на задната страна. Вертикално брусената сива позадина вклучува брусени стрелки од не’рѓосувачки челик и вдлабнати означувачи на часови, сите исполнети со “vintage” Super-LumiNova. Исто така има и пренесена беж индикација „Railmaster“ која дава класичен допир.
Часовникот има целосно брусено и интегрирано ремче од не’рѓосувачки челик, а ориентираниот заден капак има дизајн NAIAD LOCK (патент е во очекување) за да се одржи исправната форма. Часовникот е придвижуван од OMEGA Co-Axial Master Chronomete 8806 механизам. Сертифициран со највисокиот стандард во индустријата од Швајцарскиот федерален институт за метрологија (METAS) и може да издржи магнетизам од 15.000 гауси, овој модел на Railmaster потсетува на врвните антимагнетни квалитети на неговиот претходник.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол