SEAMASTER RAILMASTER 40

360.500 денари

Хронометар, Датум, Анти Магнетик, Круна на завртување, Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 22012402001001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Оригиналниот OMEGA Railmaster од 1957 година беше едноставен, практичен, но сепак елегантен часовник дизајниран за вработените во железницата или за секој што работел близу до електричните полиња. Денес, тој дух на иновација е пренесен во ажуриран модел што ги подобрува можностите на Railmaster уште еднаш.
Симетричното куќиште од 40мм е изработено од не’рѓосувачки челик со брановиден дизајн на задната страна. Вертикално брусената црна позадина вклучува брусени стрелки од не’рѓосувачки челик и вдлабнати обележувачи на часовите, сите исполнети со “vintage” Super-LumiNova. Исто така постои и пренесена беж индикација „Railmaster“ која дава класичен допир.
Часовникот има двобојно сиво текстилно ремче, а ориентираниот заден капак има NAIAD LOCK дизајн (патент е во очекување) за да се одржи исправената формација. Часовникот го управува OMEGA Co-Axial Master Chronometer 8806 механизам. Сертифициран со највисокиот стандард во индустријата од Швајцарскиот федерален институт за метрологија (METAS) и може да издржи магнетизам од 15.000 гауси, овој модел на Railmaster потсетува на врвните антимагнетни квалитети на неговиот претходник.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол