SEAMASTER AQUA TERRA 43

667.300 денари

Хронометар, Датум, Анти – Магнетен, Круна на завртување, Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 22010432203001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Овој 43 милиметарски Worldtimer модел вклучува полирано куќиште и ремче од не’рѓосувачки челик.
Надворешниот дел од позадината е со сина боја која е брусена и вклучува вертикални ленти од тиково и круг на глобални дестинации отпечатени во црвено (GMT), сребрена ( 1 ч во лето) и сина (места без заштеда на дневна светлина).
Центарот на позадината содржи 24-часовен стаклен прстен, со светло сина боја за означување на денот и темно сина за означување на ноќта. Сликата на Земјата се направена на плоча од титаниум од степен 5. Таа е ласерски аблирана за да се создаде синиот океан, оставајќи релјеф за континентите. Контрастните бои на површината на Земјата се добиваат природно со ласерската хемиска реакција.
Во внатрешноста, Worldtimer го придвижува Master Chronometer 8938 механизмот.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол