CONSTELLATION 39

444.900 денари

Хронометар, Датум, Анти-Магнетен, Годишен календар, Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 13110392006001 Категорија: Таг

Драматичниот и траен дизајн на OMEGA Constellation се карактеризира со неговите познати полумесечини “claws” на куќиштето и mono-rang ремче .Овој модел од не’рѓосувачки челик од 39 мм има престен со врежани Римски броеви, брусена сребренкаста позадина и прозорец за датум на 6 часот. Стрелките, логото на ОМЕГА, Constellation ѕвездата се од 18K white gold.
Во срцето на овој часовник е Co-Axial Master Chronometer 8800 механизам на OMEGA видлив преку задниот капак со сафирен кристал отпорен на гребење.

Familie

Constellation

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол