CONSTELLATION GLOBEMASTER 41

621.300 денари

Хронометар, Датум, Анти-Магнетен,Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 13033412202001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Globemaster е веќе легендарно име во семејството OMEGA. Сега е ажуриран за да стане првиот Master Chronometer во светот, што дополнително ја зајакнува својата репутација во индустријата за часовници.
Заедно со новиот стандард за квалитет, едноставниот, но привлечен дизајн го прави овој часовник вистински предмет на желба. За овој модел, куќиштето од не’рѓосувачки челик има тврда метален набразден прстен отпорен на гребење, со поцрнета Constellation ѕвезда, и стрелките и индексите, исто така, исполнети со светлосна Super-LumiNova. Случајната кутија вклучува медалјон од Central Observatory од не’рѓосувачки челик, додека опално белата “Pie Pan” позадина потсетува на првиот модел на Constellation од 1952 година.Дизајнот е завршен со сиво кожно ремче, а во неговото јадро, часовникот го управува Co-Axial Master Chronometer 8900 мехнизам на OMEGA, со револуционерна анти-магнетна технологија.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол