CONSTELLATION 28

368.200 денари

Хронометар, Датум, Анти-Магнетен,Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 13120286013001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Драматичниот и траен дизајн на OMEGA Constellation се карактеризира со неговите познати полумесечести, “claws” на куќиштето и mono-rang ремче.
Овој модел од 18K Sedna™ gold и не’рѓосувачки челик од 28 мм се одликува со прстен изгравирани Римски бројки, брусена кафена позадина под стакло од сафирен кристал отпорен на гребење. Стрелките, логото на ОМЕГА, Constellation ѕвездата и индексите се од 18K Sedna™ gold. Во срцето на овој часовник е OMEGA 4061 механизмот, додека на задниот капак е изгравиран Constellation Observatory медалјонот.

Familie

Constellation

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол