fbpx

Во потрагата по совршенство не постои подобро чувство кога пропaтно ќе се спојат две енергии и ќе се роди нова долгорочна соработка. „Божиновски часовници и накит“ горд партнер на “Live at Audiokultura”.

Концептот “Live at Audiokultura”(50 guests limited), чија основна цел е презентација на звукот репродуциран преку системите од teoharov Audio, овој пат беше надополнет со можноста присутните да го видат прекрасниот часовник Hamilton Ventura.

VENTURA ELVIS 80 e часовникот редизајниран по HAMILTON Ventura – првиот електричен часовник во светот напојуван од батерија.

Првото појавување на Ventura во светот беше во музичката комедија “Blue Hawaii” (1961) и оттогаш стана омилениот часовник на Елвис Присли.

Повеќе за часовникот прочитајте ТУКА.

Select your currency
MKD Македонски денар