SEAMASTER DIVER 42

398.900 денари

Хронометар, Датум, Анти-Магнетик, Хелиумски испустен вентил, Круна на завртување, Провиден заден капак, Еднонасочен ротирачки прстен

На залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 21030422003001 Категорија: Таг

Од 1993 година, Seamaster Professional Diver 300M ужива во легендарните следбеници. Денешната модерна колекција го прифати познатото океанско наследство и го ажурираше со најдобрате иновации и дизајн на ОМЕГА.
Овој модел од 42 мм е изработен од не’рѓосувачки челик вклучува син керамички прстен со бела скала за нуркање изработена од емајл. Позадината е исто така полирана сина керамика и има ласерски врежани бранови и прозорец за датум во 6 часот.
Skeleton стрелките и подигнатите индекси се обложени со rhodium и се исполнети со бела Super-LumiNova, додека на излезниот хелиумски вентил му е даден конусен дизајн.
Часовникот е претставен на ремче од не’рѓосувачки челик и е придвижуван од OMEGA Master Chronometer 8800 механизам, што може да се види преку сафирниот кристал со брановиден дизајн на задниот капак.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол