DE VILLE TRESOR 36

329.900 денари 230.930 денари

Дијаманти

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 42818366004002 Категории: , , Таг
Брендови: Omega

ОМЕГА има долга традиција да создава прекрасни часовници за жени. Во оваа современа колекција, секој часовник е изработен со чист дизајн и навистина модерен раб. Тенкото куќиште од 36 мм е изработено од не’рѓосувачки челик и се одликува со дијамантско поплочување што се закривува по секоја страна, како и круна која е полирана со црвена „HyCeram“ боја и е поставена со единствен дијамант. Лакираната сина позадина вклучува уникатни пренесени римски броеви и стреклки позлатени со родиум.
Часовникот е управуван од калибарот OMEGA 4061, кој седи зад специјалното огледално куќиште со образец „Her Time“. Конечно, часовникот е претставен на син кожен ремен.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол