DE VILLE PRESTIGE 32,7

659.700 денари 461.790 денари

Хронометар, Датум

На залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 42453332005001 Категории: , , Таг
Брендови: Omega

Колекцијата OMEGA De Ville Prestige привлече големи и лојални следбеници со својот класичен, елегантен дизајн. Овие часовници се карактеризираат со чист стил со луксузни завршетоци и издишуваат безвременски дизајн. Овој модел располага со импресивна дво-зонска сребрена позадина со индекси од 18К црвено злато и Римски броеви на позициите во 3, 6, 9 и 12 часот.
Впечатливата позадина, со својот прозорец за датум во положба од 3 часот, е заштитена со сафирен кристал отпорен на гребење. Рамката од 18К црвено злато е поставена на куќиште од не’рѓосувачки челик од 36,8 мм, и е претставено на нараквица од нерѓосувачки челик и 18К црвено злато. Во срцето на овој часовник е Co-Axial калибар 2500.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол