DE VILLE LADYMATIC 34

583.000 денари

Хронометар, Датум

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 42530342055002 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Кога Ladymatic за прв пат се појави во 1955 година, тоа стана дефинитивен модерен часовник на жените. Шест децении натаму, сè уште ја задржува секоја унца на волшебниот стил и грациозност. Во овој модел, нерѓосувачки челик е искористен за создавање на куќиштето од 34 мм и нараквицата. Полираните стрелки во форма на алфа се изработени со бело злато, заедно со 11 индекси, поставени со дијаманти.
Атрактивната позадина е направена со бел бисер, за да се нагласи Женскиот допир.
Деновите се следат со прозорец за датум во 3 часот, додека внатрешното тело вклучува OMEGA коаксијален калибар 8520

 

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол