fbpx

95-тото доделување на Оскарите се одржа во срцето на Лос Анџелес. Реномираниот настан се одржа во легендарниот театар Долби и уште еднаш ги награди работата и изведбате на најталентираните луѓе од филмската индустрија.

Ова се ѕвездите и победниците кои за оваа пригода носеа OMEGA:

Брендан Фрејзер – OMEGA Speedmaster Chronoscope

Ке Хуј Куан – OMEGA Globemaster

Никол Кидман – OMEGA Museum со 18-каратно бело злато

Аријана ДеБосе – OMEGA De Ville Prestige

Ендру Гарфилд – OMEGA De Ville Trésor со 18-каратно Sedna™ злато

Трој Костур – OMEGA De Ville Prestige со 18-каратно Sedna™ злато

Бери Кјоуген – OMEGA Globemaster

Хари Шум Џуниор – OMEGA De Ville Prestige

Дени Рамирез – OMEGA De Ville Prestige со 18-каратно Sedna™ злато

Рис Фелдман – OMEGA Speedmaster Moonwatch

Александер Дрејмон – OMEGA Speedmaster Moonwatch со 18-каратно Canopus™ злато

Луис Пулман – OMEGA De Ville Trésor

Select your currency
MKD Македонски денар