fbpx

Дваесет и деветтото доделување на наградите  „Screen Actors Guild“,  се одржаа во Лос Анџелес, Калифорнија. Овој познат настан се одржува исклучиво во чест на најдобрите филмски и телевизиски професионалци, а и оваа година воодушеви со својата организација. Ова се уметниците кои присуствуваа на настанот носејќи часовници на ОМЕГА.

Брендан Фрејзер

Победникот во категоријата за најдобар актер во главна улога за филмот „The Whale“, Брендан Фрејзер носеше часовник OMEGA De Ville Prestige од не’рѓосувачки челик, со куполен PVD борово зелен бројчаник, борово зелено кожено ремче и аксијален главен хронометар.

Шифра на часовник: 434.13.40.20.10.001

Ке Хуј Куан

Победникот во категоријата за најдобар актер во споредна улога за „Everything Everywhere All at Once“, Ке Хју носеше часовник OMEGA De Ville Prestige од нерѓосувачки челик, со куполен црн бројчаник PVD, црно кожено ремче и аксијален главен хронометар.

Шифра на часовник: 434.13.40.20.01.001

Тео Џејмс

Победникот за најдобра актерска екипа во драма за „White Lotus“, Тео Џејмс носеше пар манжетни OMEGA Prestige од не’рѓосувачки челик и 18K црвено злато, заедно со часовник OMEGA Speedmaster Moonwatch во „18K Moonshine old“, со темнозелен бројчаник.

Шифра на часовник: 310.60.42.50.10.001

Хари Шум Џуниор

Победникот за најдобра актерска екипа за филмот за „Everything Everywhere All at Once“, Хари Шум носеше OMEGA De Ville Prestige од не’рѓосувачки челик, со механизам на „Co-Axial Master Chronometer.“

Шифра на часовник:  434.13.41.20.02.001

Диего Калва

Номиниран во категоријата за најдобра актерска екипа со филмот „Babylon“, Диего Калва носеше часовник MEGA Globemaster Annual Calendar од не’рѓосувачки челик, со зелен бројчаник, зелено кожено ремче и механизам на „Co-Axial Master Chronometer“.

Шифра на часовник: 130.33.41.22.10.001

Ендрју Гарфилд

Презентерот на „SAG Awards“ носеше OMEGA De Ville Prestige во „18K Sedna Gold“, со куполен PVD темно сино бирач, темно сино кожено ремче и механизам на „Co-Axial Master Chronometer“.

Шифра на часовник: 434.53.41.20.03.001

Бери Кеоган

Номиниран во категоријата за најдобар актер во споредна улога за „The Banshees of Inisherin“, Бери Кеоган носеше часовник OMEGA Globemaster од нерѓосувачки челик, со сребрен бројчаник.

Шифра на часовник: 130.30.39.21.02.001

Select your currency
MKD Македонски денар