fbpx

Најдобрите актери ги избраа часовниците на OMEGA на овогодинешното доделување на наградите во хотелот Beverly Hilton во Los Angeles.

Погледнете ги ѕвездите и нивните часовници.

Glen Powell

Ѕвездата од Maverick, Glen Powell, се појави на Златните глобуси, носејки го 41 mm OMEGA De Ville Prestige Co-Axial Master Chronometer Small Seconds.

Шифра на часовник: 434.13.41.20.02.001

Eddie Redmayne  

Номиниран за ,, Најдобра споредна машка улога’’ за неговата улога во “The Good Nurse” талентираниот амбасадор на OMEGA го носеше OMEGA De Ville Tresor Co-Axial Master Chronometer со златно куќиште 18K Sedna™.

Шифра на часовник: 435.53.40.22.03.001

Andrew Garfield

Номиниран за најдобар актер во лимитирана серија “Under the banner of Heaven”, Andrew Garfield го носеше 38 mm OMEGA Seamaster Aqua Terra Co-Axial Master Chronometer.

Шифра на часовник: 220.10.38.20.12.001

Barry Keoghan

Номиниран за најдобра споредна машка улога во “The Banshees of Inisherin” Barry Keoghan го носеше Speedmaster ’57 Co-Axial Master Chronometer Calibre 9906.

Шифра на часовник: 332.10.41.51.03.001

Ke Huy Quan

Добитникот на наградата за најдобра споредна машка улога во “Everything Everywhere”, Ke Huy Quan избра да носи 41 mm OMEGA De Ville Prestige Co-Axial Master Chronometer од нерѓусувачки челик и 18K жолто злато.

Шифра на часовник: 434.20.34.20.08.001

Diego Calva

Номиниран за најдобар актер во Филм, Мјузикл и Комедија, за неговата изноредна изведба во “Babylon”, Diego Calva носеше 42 mm Speedmaster Moonwatch со 18K Moonshine™ Злато.

Шифра на часовник:  310.63.42.50.10.001

Levis Pullman

Top Gun: ѕвездата на Maverick, Lewis Pullman го надополни својот стил на црвениот тепих со елегантниот 40 mm OMEGA De Ville Prestige Co-Axial Master Chronometer.

Шифра на часовник: 434.13.40.20.0.1001

Matt Bomer

Претходниот добитник на Златниот глобус и наградата избор на критичари, Matt Bomer присуствуваше на настанот и носеше OMEGA De Ville Prestige Co-Axial Master Chronometer од неорѓусувачки челик и 18K Sedna™ злато.

Шифра на часовник: 434.23.40.20.06.001

Jenny Slate

Актерката, комичарка и авторка, Jenny Slate го носеше OMEGA De Ville Mini Trésor in Moonshine™ злато.

Шифра на часовник: 428.55.26.60.99.001

Paul Dano

Номиниран за најдобра споредна машка улога во  филмот “The Fabelmans”, Paul Dano го носеше 41 mm OMEGA De Ville Prestige Co-Axial Master Chronometer Power Reserve.

Шифра на часовник: 434.13.41.21.06.001

Danny Ramirez

Top Gun: Maverick актерот Danny Ramirez го носи 41 mm OMEGA Seamaster Aqua Terra 150M Co‑Axial Master Chronometer.

Шифра на часовник: 220.10.41.21.03.001

Select your currency
MKD Македонски денар