fbpx

Колекцијата De Ville Mini Tresor, со димензија од само 26mm, за оние храбрите, кои не обожаваат големини.

  Кога името Tresor прв пат се појавило во 1949, тоа се однесувало на богатството сместено во часовникот – легендарниот калибар од 30mm.
Самиот механизам стана синоним за прецизност, како и за едноставен, логичен дизајн. Заради димензијата на овој механизам на ОМЕГА и се овозможи да додаде тенко, златно куќиште на својот оригинален Tresor.

Во 2017, дизајнерите на часовници во ОМЕГА, повторно го измислија Tresor за 21-от век. Таа реиновација донесе една нова зачудувачки убава колекција на класични часовници кои имаат модерен акцент. Оваа година, повторно се враќа популарниот Tresor дизајн, но овој пат во разчлични размери. Во 2022, ОМЕГА објавува нова колекција на помали модели од 26mm и ви ги претставува со убави нови ремчиња со обрасци инспирани од дизајните на традиционалните Француски ткаенини.

Две златни богатства

Во новата колекција можете да ги најдете и овие две блескави изданија во 18К Moonshine злато. Модел за апсолутни перфекционисти, со куќиште, белегзија, стрелки, часовни маркери, па и својот бројчаник налик на свила кои се прекриени во уникатната легура на ОМЕГА.
Другиот модел со својот декоративен контра бројчаник во валкано бела “Grand Feu” боја со црно обоени римски бројки.

Toile de Jouy

Спојување на Швајцарската прецизност со Француската традиција, ОМЕГА ја прошири својата Mini Tresor колекцијата со сет на елегантни Toile de Jouy ремчиња. Оваа преубава шема е создадена под влијание на дизајните на традиционалните француски ткаенини кои потекнуваат југоисточно од Версај во 18-от век. Сега повторно вратени во живот, овој стил изгледа совршено на Mini Tresor часовниците. Овие часовници имаат 18К Moonshine злато со декоративен бројчаник во валкано бела “Grand Feu” боја со емајл.

Made In-House

ОМЕГА својата инспирација за Toile de Jouy ја зема од историската таписерија и порцеланските обрасци. Користејќи го ова како почетна точка, овие три уникатни парчиња се длабоко поврзани со ДНК-та на брендот. Оваа колекција се состои од три парчиња, плава едиција или “плави мориња” кој оддава почит на океанското наследство на ОМЕГА, црна едиција или “црна пеперутка” кој оддава почит на долгата историја на брендот со вселената и нејзиното истражување. И црвена едиција или “црвен цвет” кој оддава почит на пасијата која ОМЕГА ја поседува кон Земјата.

Twice-wrapped Tresor

Новата шармантна колекција на ОМЕГА ви нуди и часовници од нерѓосувачки челик со Toile de Jouy “double tour” ракавици. Стилски и безбеден начин на зацврстување на Mini Tresor врз вашата рака. Овој часовник чие ремче се врзува два пати околу вашата рака е достапно во трите шари напоменати претходно.

Заедничко за сите часовници во оваа колекција се долгите Римски бројки на бројчаникот и блескавата особина која може да се најде кај бројот 3, заедно со круната на Tresor, гравирана со цвет на ОМЕГА во црвена керамик боја и сет со дијамант. Како и секогаш, најновите Tresor модели ви дозволуваат да си ја видите рефлексијата, благодарение на задниот дел од куќиштето кој ви нуди огледалце со “Her Time” шема.

Било кој часовник од De Ville Mini Tresor колекцијата може да се добие само со преднарачка.

А останатите модели од колекцијата Tresor Omega може да ги погледнете тука

Select your currency
MKD Македонски денар