SEAMASTER DIVER 43,5

598.300 денари

Хронометар, Датум, Анти-Магнетен, Хелиумски испустен вентил, Круна на завртување, Црна керамика, Еднонасочен ротирачки прстен,Транспарентно сафирно стакло на задниот капак од куќиштето

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба
SKU: 21092442001002 Категорија: Таг

Од 1993 година, Seamaster Professional Diver 300M ужива во легендарните следбеници. Денешната модерна колекција го прифати познатото океанско наследство и го ажурираше со најдобрате иновации и дизајн на ОМЕГА.
Овој 44 мм хронограф модел е изработен од не’рѓосувачки челик и вклучува полиран црн керамички прстен со бела скала за нуркање од емајл. Пушерите како и позадината се исто така од полирана црна керамика на која има ласерски врежани бранови и прозорец за датум во 6 часот.
Стрелките на субдајалите заедно со другите стрелки и индекси се со облога од rhodium и се исполнети со бела Super-LumiNova.
Часовникот е претставен на ремче не’рѓосувачки челик и е придвижуван од OMEGA Master Chronometer 9900 механизам, што може да се види преку сафирниот кристал со брановиден дизајн на задниот капак.

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол