CONSTELLATION 38

398.900 денари

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 12310382106001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Драматичниот и траен дизајн на OMEGA Constellation се карактеризира со неговите познати полумесечини “claws” на куќиштето и mono-rang ремче .Овој модел од не’рѓосувачки челик од 39 мм има прстен со врежани Римски броеви, релјефно свиленкаста rhodium сива позадина и прозорец за датум на 6 часот.
Овој модел се одликува со сив дајл и прозорец за датум во положба од 3 часот и  сафирно стакло отпорен на гребење. Безелот, со своите врежани римски броеви, е поставена на куќиште од нерѓосувачки челик од 38 мм и е претставено на соодветна нараквица.

Овој часовник се напојува со OMEGA Co-Axial Calibre 8500, видлив преку транспарентното стакло.

Familie

Constellation

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол