SEAMASTER AQUA TERRA 41

644.300 денари

Хронометар, Анти Магнетен, Круна на завртување

Нема на залиха

Додај во листата на желби Додај за споредба
SKU: 22022412102001 Категорија: Таг
Брендови: Omega

Seamaster Aqua Terra е врвна почит кон богатото поморско наследство на ОМЕГА. Во овој модел од 41мм, симетричното куќиште е изработено од не’рѓосувачки челик, со брановиден дизајн на задната страна.
Сивата позадина се одликува со хоризонтален “teak” дизајн, инспирирана од дрвените палуби на луксузни едрилици. Исто така има прозорец за датум во 6 часот и посинети стрелки и индекси исполнети со бела Super-LumiNova.
Синиот ремен е изработен од структурирана гума и вклучува сива постава и дополнителна врска од не’рѓосувачки челик што ја интегрира во куќиштето. Овој сертифициран хронометар се напојува со OMEGA Master Chronometer 8900 механизмот, сертифициран на највисок стандард во индустријата од Швајцарскиот федерален институт за метрологија (METAS).

Дијаметар

Механизам

Стакло

Материјал на куќиште

Материјал на ремче

Водоотпорност

Пол