Ballpoint Jimi Hendrix

53.400 денари

Нема на залиха

Додај во листа на желбиДодај за споредба

Џими Хендрикс иако имаше кариера која траеше само четири години со својата виртуозност кон свирењето електрична гитара се смета за еден од највлијателните рок гитаристи во историјата на популарната музика и еден од најпознатите музичари од 20-от век. Со цел одбележување на безвременските музички моменти кои ни ги подари Хендрикс, Montblanc креираше колекција наменета за фановите на славниот музичар, кои се инспирирани од неговата музика и пасијата кон електричната гитара. Пенкалото е создадено со цел да се обележи неговата неповторлива кариера. Изработено е од скапоцена смола, а дизајнот на пенкалото е инпирирано од жиците на неговата гитара.